Yhteystiedot

Vesilaitos

Esko Nikulainen

040 8382556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenottamo

Tekninen johtaja

Antti Tuppura

0400 784 570

antti.tuppura@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Ryhmäperhepäivähoito Satakieli

040 743 7475

satakieli@rautalampi.fi

Yksikkö

Varhaiskasvatus ja esiopetus

Toimipaikka

Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250, 77930 Kerkonjoensuu

Henkilökunta:

  • Vastaava varhaiskasvatuksen lastenhoitaja: Mira Ahokas (puh. 040-7437 475 )
  • Varhaiskasvatuksen lastenhoitajat: Teija Hänninen ja Marja-Liisa Jetsu

Vedenpuhdistamo

Juha Paananen

040 731 7315

juha.paananen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vihertie 11, 77700 Rautalampi.

Kiinteistömestari

Markku Karhu

0400 177 115

markku.karhu@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kiinteistönhoitaja

Ossi Tarvainen

0400 672 902

ossi.tarvainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Pauliina

Hoitokodit Aapeli ja Pauliina, terveyskeskus ja Hoitokoti Kyllikki

Putkiasentaja

Esko Nikulainen

040 838 2556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo