Hallinto

Hallinto-osasto vastaa kunnan yleiseen hallintoon ja päätöksentekoon sekä talouteen ja rahoitukseen liittyvistä tehtävistä. Hallinto-osasto vastaa myös organisaation  yhteisiä palvelutehtävistä, kuten palkkausasioista sekä  toimisto- ja ATK-palveluista.

Hallinnon yhteystiedot

Laskutustiedot

Rautalammin kunta

ostolaskut@kuntalaskenta.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

PL79, 76101 Pieksämäki

  • Verkkolaskuosoite: TE003701725863
  • Operaattori: Tieto Oyj
  • Välittäjätunnus: 003701011385

Laskujen tulee täyttää säädösten mukaiset laskujen tietosisältövaatimukset. Laskuissa on oltava tieto siitä, kuka henkilö tai mikä yksikkö tavaran tai palvelun on tilannut. Näin laskut voidaan ohjata suoraan oikealle henkilölle tai yksikköön ja ne ehtivät maksuun eräpäivänä.

Kunnanjohtaja

Anu Sepponen

0408405088

anu.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Palkkakirjanpitäjä

Seija Karjalainen

040 178 7003

seija.karjalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

ICT-asiantuntija

Panu Nyyssönen

040 702 0079

panu.nyyssonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Työsuunnittelija

Marjo Hartikainen

040 158 8933

marjo.hartikainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
Kunnanvirasto

Kulttuuri- ja viestintäkoordinaattori

Petri Virta

040 480 4596

petri.virta@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Kulttuuri ja vapaa-aika

Toimipaikka

Kunnanvirasto / kulttuuritoimisto
Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Johtoryhmä

Kunnanjohtaja

Anu Sepponen

0408405088

anu.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Elinkeinoasiamies

Iiro Lyytinen

020 7464 650

iiro.lyytinen@savogrow.fi

Yksikkö

Elinkeinopalvelut, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kuopiontie 11,
Kunnanvirasto

Tekninen lautakunta

0400 784 570

antti.tuppura@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Lautakunnan puheenjohtaja Raimo Kemppainen.

Lautakunnan esittelijä/sihteeri tekninen johtaja Antti Tuppura

Sivistysjohtaja, rehtori

Olli Lipponen

040 551 4361

olli.lipponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1, 77700 Rautalampi

Perusturvajohtaja, lastenvalvoja

Kirsi Solmari

040 514 8170

kirsi.solmari@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Palvelut perheille, Perusturva, Sosiaalitoimisto

Toimipaikka

Kunnanvirasto,
Kuopiontie 11
77700 Rautalampi