Hallinto

Hallinto-osasto vastaa kunnan yleiseen hallintoon ja päätöksentekoon sekä talouteen ja rahoitukseen liittyvistä tehtävistä. Hallinto-osasto vastaa myös organisaation  yhteisiä palvelutehtävistä, kuten palkkausasioista sekä  toimisto- ja ATK-palveluista.

Hallinnon yhteystiedot

Kunnanjohtaja

Anu Sepponen

0408405088

anu.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Rautalammin kunnanvirasto, neuvonta

Vaihde

040 164 2000

rautalammin.kunta@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Rautalammin kunnanvirasto, neuvonta ja Kelan asiointipiste

Kelan numero 050 527 5018

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Laskutustiedot

Rautalammin kunta

ostolaskut@kuntalaskenta.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

PL79, 76101 Pieksämäki

  • Verkkolaskuosoite: TE003701725863
  • Operaattori: TietoEVRY
  • Välittäjätunnus: 003701011385
  • y-tunnus: 0172586-3

 

Laskujen tulee täyttää säädösten mukaiset laskujen tietosisältövaatimukset. Laskuissa on oltava tieto siitä, kuka henkilö tai mikä yksikkö tavaran tai palvelun on tilannut. Näin laskut voidaan ohjata suoraan oikealle henkilölle tai yksikköön ja ne ehtivät maksuun eräpäivänä.

Palkkakirjanpitäjä

Seija Karjalainen

040 178 7003

seija.karjalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

ICT-asiantuntija

Panu Nyyssönen

040 702 0079

panu.nyyssonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Työsuunnittelija

Marjo Hartikainen

040 158 8933

marjo.hartikainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
Kunnanvirasto

Johtoryhmä

Kunnanjohtaja

Anu Sepponen

0408405088

anu.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Maaseutuasiamies

Hannu Jyrkkänen

044 7401253

hannu.jyrkkanen@rautalampi.fi

Yksikkö

Elinkeinopalvelut, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Sijainen 044 740 1263

Tekninen johtaja

Janne Martiskainen

0400 784 570

janne.martiskainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Sivistysjohtaja, rehtori

Olli Lipponen

040 551 4361

olli.lipponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1, 77700 Rautalampi

Perusturvajohtaja, lastenvalvoja

Kirsi Solmari

040 514 8170

kirsi.solmari@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Palvelut perheille, Perusturva, Sosiaalitoimisto

Toimipaikka

Kunnanvirasto,
Kuopiontie 11
77700 Rautalampi