Kunnanhallitus

Kunnanhallitus, vastaa kunnan hallinnon ja taloudenhoidon käytännön sujumisesta, valmistelee asiat kunnanvaltuustolle, valvoo kunnan etua sekä edustaa kuntaa. Kunnanhallituksen nimittää kunnanvaltuusto.

Esityslistat ja pöytäkirjat

Vuoden 2019 alkaen kunnanhallituksen esityslistat ja pöytäkirjat löytyvät osoitteesta: http://rautalampi.cloudnc.fi/fi-FI/Toimielimet/Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen estityslistat ja pöytäkirjat

Kunnanhallituksen kokouspöytäkirjat tarkistetaan pääsääntöisesti välittömästi kokousten jälkeen. Tarkastettu pöytäkirja pidetään yleisesti nähtävillä kokousta seuraavan viikon maanantaina myös Rautalammin kunnanvirastolla.

Kunnanhallitus 2019

Nimi Ammatti Puhelin Sähköposti Puolue
Kärkkäinen Matti maanviljelijä, yrittäjä 0400-575128 matti.karkkainen@rautalampi.fi KESK
Annala Pekka toiminnanjohtaja 0400-263559 pekka.annala@rautalampi.fi KOK
Puranen Tiina varhaiskasvatusjohtaja 045-1394942 tiina.puranen@rautalampi.fi KESK
Laitinen Kari maaseutuyrittäjä, eläkeläinen 0400-573876 kari.laitinen@rautalampi.fi KESK
Korhonen Hannu projektipäällikkö 0400-513 799 hannu.korhonen@rautalampi.fi SDP
Korhonen Sinikka kokki 040-5900573 sinikka.korhonen@rautalampi.fi PS
Haukka Raija informaatio- ja kirjasto-palveluammattilainen 0400-459708 raija.haukka@rautalampi.fi VAS.

 

 

Kunnanhallituksen kokousajat

Kunnanhallituksen kokousajat vuonna 2019 ovat pääasiassa joka toinen viikko. Kokoukset alkavat tavallisesti klo 17 kunnanhallituksen kokoushuoneessa kunnanvirastolla.
Kokouspäivät:

  • 1.4.2019
  • 15.4.2019
  • 6.5.2019
  • 20.5.2019
  • 3.6.2019
  • 17.6.2019
  • 12.8.2019
  • 26.8.2019
  • 9.9.2019
  • 23.9.2019
  • 7.10.2019
  • 21.10.2019
  • 4.11.2019
  • 18.11.2019
  • 2.12.2019
  • 9.12.2019