Yhteystiedot

Kunnanjohtaja

Anu Sepponen

0408405088

anu.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Virkavapaalla 2.12.2022 saakka.

Rautalammin kunnanvirasto, neuvonta

Vaihde

040 164 2000

rautalammin.kunta@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Rautalammin kunnanvirasto, neuvonta ja Kelan asiointipiste

Kelan numero 050 527 5018

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto, Johtoryhmä

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Laskutustiedot

Rautalammin kunta

ostolaskut@kuntalaskenta.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

PL79, 76101 Pieksämäki

  • Verkkolaskuosoite: TE003701725863
  • Operaattori: TietoEVRY
  • Välittäjätunnus: 003701011385
  • y-tunnus: 0172586-3

 

Laskujen tulee täyttää säädösten mukaiset laskujen tietosisältövaatimukset. Laskuissa on oltava tieto siitä, kuka henkilö tai mikä yksikkö tavaran tai palvelun on tilannut. Näin laskut voidaan ohjata suoraan oikealle henkilölle tai yksikköön ja ne ehtivät maksuun eräpäivänä.

Palveluneuvoja

Teija Oksanen

050 527 5018

teija.oksanen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Hallintosihteeri

Pirkko Annala

040 672 7170

pirkko.annala@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Palkkakirjanpitäjä

Seija Karjalainen

040 178 7003

seija.karjalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

ICT-asiantuntija

Panu Nyyssönen

040 702 0079

panu.nyyssonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Työsuunnittelija

Marjo Hartikainen

040 158 8933

marjo.hartikainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
Kunnanvirasto