Yhteystiedot

OPETTAJAT

sähköposti etunimi.sukunimi@rautalampi.fi

Voit ottaa yhteyttä opettajiin Wilman kautta tai jättää soittopyynnön kansliaan p. 040 549 2860

Opettajainhuoneen puhelinnumero on 040 480 1492

Korhonen Leena          filosofia

Laasonen Antti             liikunta, terveystieto p. 040 173 1731

Loikkanen Sanna        äidinkieli

Matilainen Jukka        pitkä matematiikka, fysiikka, tietotekniikka p. 0500 156 683

Kinnunen Sirpa           lyhyt matematiikka, kemia, fysiikka

Syrjänen Anne             opinto-ohjaus p. 040 572 5737

Rintala Sami                englannin kieli

Ruotanen Inari            ruotsin kieli, saksan kieli

Savolainen Anni          maantieto, biologia

Tarvainen Anneli        musiikki anneli.tarvainen@suonenjoki.fi

Uusiperhe Virpi         historia, yhteiskuntaoppi, psykologia, teatteri-ilmaisu p. 040 572 5737

Marski Oili                   kuvataide

Kouluterveydenhoitaja

Anni Nuutinen

040 721 8419

anni.nuutinen@sisasavontk.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Lukio, Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Kouluterveydenhoitajaan voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Opinto-ohjaaja

Anne Syrjänen

040 572 5737

anne.syrjanen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio, Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Alavantie 1
Koulutie 14

Koulukuraattori

Minttu Manninen

040 178 7002

minttu.manninen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Matti Lohen koulu, Rautalammin lukio

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Koulukuraattoriin voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Toimistosihteeri

Anu Sjöberg

040 549 2860

anu.sjoberg@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio, Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1

Rehtori

Eeva Ruotsalainen

040 551 4361

eeva.ruotsalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1

Talonmies

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Lukio, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kirjasto

kirjasto, lukio ja päiväkoti

Opettajainhuone

Lukion opettajat

040 4801492

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1
77700 Rautalampi

Vararehtori

Jukka Matilainen

jukka.matilainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1