Näille sivuille on koottu tietoa teknisistä palveluista.

Jäteasema

Jäteasema

017 3680 152

asiakaspalvelu@jatekukko.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

https://www.jatekukko.fi/palvelut/lajitteluasemat.html?q=rautalampi

Jätehuollon palvelutehtävistä vastaa Jätekukko Oy.
Jätekukon asiakaspalvelu (vaihde) puh. 017 3680 152, asiakaspalvelu@jatekukko.fi
Savo-Pielisen jätelautakunnan asiakaspalvelu puh. 017 185 668, jatelautakunta@kuopio.fi
Jätehuollon valvontatehtävät kuuluvat Rautalammin kunnan ympäristönsuojeluviranomaiselle.

Aukiolo
1.11. – 30.4.  klo 15-17 ja 1.5.-30.10. klo 14-18.

Tekninen lautakunta

0400 784 570

antti.tuppura@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Lautakunnan puheenjohtaja Raimo Kemppainen.

Lautakunnan esittelijä/sihteeri tekninen johtaja Antti Tuppura

Vesilaitos

Esko Nikulainen

040 8382556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenottamo

Tekninen johtaja

Antti Tuppura

0400 784 570

antti.tuppura@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Vedenpuhdistamo

Juha Paananen

040 731 7315

juha.paananen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vihertie 11, 77700 Rautalampi.

Kiinteistömestari

Markku Karhu

0400 177 115

markku.karhu@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kiinteistönhoitaja

Ossi Tarvainen

0400 672 902

ossi.tarvainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Pauliina

Hoitokodit Aapeli ja Pauliina, terveyskeskus ja Hoitokoti Kyllikki

Putkiasentaja

Esko Nikulainen

040 838 2556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo

Siivoustyön ohjaaja

Sanna Ruotsalainen

040 4874 736

sanna.ruotsalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto
Kuopiontie 11

Kiinteistönhoitaja

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Rautalammin lukio, Tekninen osasto, Varhaiskasvatus ja esiopetus

Talonmies-vahtimestari

Tuomo Heino

040 765 8210

tuomo.heino@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu, Tekninen osasto

Toimipaikka

Koulutie 14

Matti Lohen koulu