Teknisen osaston organisaatio

 

 

 

Näille sivuille on koottu tietoa teknisistä palveluista.

Tekninen lautakunta

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kuopiontie 11
77700 Rautalampi

Lautakunnan puheenjohtaja Jouko Korhonen

Lautakunnan esittelijä/sihteeri tekninen johtaja

Rakennustarkastaja-kunnan rakennusmestari

Laura Paloniemi

040 358 7787

laura.paloniemi@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto, Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Vastaanottojat:

Rakennustarkastajan vastaanottoajat ilman ajanvarausta:

tiistaisin kello 9.00- 11.00
torstaisin kello 12.00- 15.00

Toimistoajan ulkopuolella rakennustarkastajan tavoittaa varaamalla tapaamiseen ajan.

Rakennustarkastaja palvelee puhelimitse ja sähköpostitse arkisin 9.00-15.30 vapaina aikoina.

Tekninen johtaja

Ari Lindgren

0400 784 570

ari.lindgren@rautalampi.fi

Yksikkö

Johtoryhmä, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Ympäristötarkastaja

Milla Saarinen

0400 200 194

milla.saarinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto, Kuopiontie 11.
Paikalla Rautalammilla kahtena päivävä viikossa, sovi tapaaminen etukäteen.

Jäteasema

Jäteasema

017 3680 152

asiakaspalvelu@jatekukko.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

Jätehuollon palvelutehtävistä vastaa Jätekukko Oy.
Jätekukon asiakaspalvelu (vaihde) puh. 017 3680 152, asiakaspalvelu@jatekukko.fi
Savo-Pielisen jätelautakunnan asiakaspalvelu puh. 017 185 668, jatelautakunta@kuopio.fi
Jätehuollon valvontatehtävät kuuluvat Rautalammin kunnan ympäristönsuojeluviranomaiselle.

Aukiolo

Kesäaukiolo 1.5.-31.10.
ma klo 14–18

Talviaukiolo 1.11.-30.4.
ma klo 15–17

 

Rautalammin jäteasema

Vesilaitos

Esko Nikulainen

040 8382556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenottamo

Vedenpuhdistamo

Juha Paananen

040 731 7315

juha.paananen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vihertie 11, 77700 Rautalampi.

Putkiasentaja

Esko Nikulainen

040 838 2556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto, Vesi- ja viemärilaitos

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo

Tekninen sihteeri

Merja Larilahti

040 5936344

merja.larilahti@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kiinteistönhoitaja

Sami Raatikainen

040 067 2902

sami.raatikainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Hoitokodit Aapeli ja Pauliina, terveyskeskus ja Hoitokoti Kyllikki

Talonmies-vahtimestari

Tuomo Heino

040 765 8210

tuomo.heino@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu, Tekninen osasto

Toimipaikka

Koulutie 14

Matti Lohen koulu

Päivystävän talonmiehen numero 0400-175 264

Kiinteistönhoitaja

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Rautalammin lukio, Tekninen osasto, Varhaiskasvatus ja esiopetus