Yhdistykset

Skuoritsan ystävät ry

Vastuuhenkilö: Raimo Jalkanen

Sähköposti: raimo.jalkanen@gmail.com

Puhelinnumero: 040 558 5208

Kategoria: Kulttuuriyhdistykset, Muut

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry

Vastuuhenkilö: Anni Pihl

Sähköposti: piilinanni@gmail.com

Puhelinnumero: 040-6692250

Kategoria: Kansalaisjärjestö

Osoite: Myllytie, Rautalampi, Finland

Toiminnan kuvaus:

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry on paikallinen kansalaisjärjestö mielenhyvinvoinnin edistämisessä.

Seuran tarkoituksena on vapaaehtoistoiminnan pohjalta edistää mielenterveyttä tukemalla ja kehittämällä ennaltaehkäisevää mielenterveystyötä sekä vahvistaa mielenhyvinvointia.

Kansalaisten mielenterveystiedon monipuolistaminen ja sen myötävaikuttaminen on ensisijaisia tavoitteitamme.

Sisä-Savon Mielenterveysseura toteuttaa väestölle ja ammattihenkilöille suunnattuja Mielenterveyden ensiapuperuskoulutuksia, (MTEA®1, MTEA®2, Nuoren MTEA®).

Sisä-Savon Järvipelastajat ry

Vastuuhenkilö: Matti Hynninen

Sähköposti: matti_hynninen@yahoo.com

Puhelinnumero: 040-5806454

Kategoria: Muut

Osoite: Rantakatu 16, 77600 Suonenjoki

Sisä-Savon Diabetes ry

Vastuuhenkilö: Liisa Helin

Sähköposti: liisa.helin@hotmail.com

Puhelinnumero: 050 3059200

Kategoria: Vammaisjärjestöt

Toiminnan kuvaus:

Sihteeri
Eija Maukonen
eija.maukonen@luukku.com

Jäsenasiat
Liisa Helin
liisa.helin@hotmail.com

 

 

Saikari- Vaajasalmen kyläyhdistys ry

Vastuuhenkilö: Esa Vilkki

Sähköposti: esa.vilkki@sitowise.fi

Puhelinnumero: 044-3680684

Kategoria: Kyläyhdistykset

Osoite: Nujulantie 65, 77700 Rautalampi

Sisä-Savon Sävelet ry

Vastuuhenkilö: Anneli Tarvainen

Sähköposti: anneli.tarvainen@suonenjoki.fi

Puhelinnumero: 050-577 6516

Kategoria: Musiikki

Osoite: Konnekoskentie 186, 77700 Rautalampi