Yhdistykset

Rautalammin Keskusta ry

Kotisivut: https://www.keskusta.fi/rautalampi

Vastuuhenkilö: Juho Pahajoki

Sähköposti: juho.pahajoki@rautalampi.fi

Puhelinnumero: 050 4119269

Kategoria: Ammatti- ja puoluejärjestöt

Toiminnan kuvaus:

Paikallisyhdistyksen puheenjohtajan yhteystiedot

Juho Pahajoki,  050 4119269

varapuheenjohtaja
Anu Hotti, 050 5419732

Kunnallisjärjestön sihteeri
Päivi Heikkinen, 040 1241077

Sisä-Savon Luonnonystävät ry

Vastuuhenkilö: Risto Lindholm

Sähköposti: risto44.lindholm@gmail.com

Puhelinnumero: 050-539 6490

Kategoria: Muut

Osoite:

Toiminnan kuvaus:

Os. Haapalammintie 43, 77700 Rautalampi

Skuoritsan ystävät ry

Vastuuhenkilö: Raimo Jalkanen

Sähköposti: raimo.jalkanen@gmail.com

Puhelinnumero: 040 558 5208

Kategoria: Kulttuuriyhdistykset, Muut

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry

Vastuuhenkilö: Anni Pihl

Sähköposti: piilinanni@gmail.com

Puhelinnumero: 040-6692250

Kategoria: Kansalaisjärjestö

Osoite: Myllytie, Rautalampi, Finland

Toiminnan kuvaus:

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry on paikallinen kansalaisjärjestö mielenhyvinvoinnin edistämisessä.

Seuran tarkoituksena on vapaaehtoistoiminnan pohjalta edistää mielenterveyttä tukemalla ja kehittämällä ennaltaehkäisevää mielenterveystyötä sekä vahvistaa mielenhyvinvointia.

Kansalaisten mielenterveystiedon monipuolistaminen ja sen myötävaikuttaminen on ensisijaisia tavoitteitamme.

Sisä-Savon Mielenterveysseura toteuttaa väestölle ja ammattihenkilöille suunnattuja Mielenterveyden ensiapuperuskoulutuksia, (MTEA®1, MTEA®2, Nuoren MTEA®).

Sisä-Savon Järvipelastajat ry

Vastuuhenkilö: Matti Hynninen

Sähköposti: matti_hynninen@yahoo.com

Puhelinnumero: 040-5806454

Kategoria: Muut

Osoite: Rantakatu 16, 77600 Suonenjoki

Sisä-Savon Diabetes ry

Vastuuhenkilö: Liisa Helin

Sähköposti: liisa.helin@hotmail.com

Puhelinnumero: 050 3059200

Kategoria: Vammaisjärjestöt

Toiminnan kuvaus:

Sihteeri
Eija Maukonen
eija.maukonen@luukku.com

Jäsenasiat
Liisa Helin
liisa.helin@hotmail.com