Yhdistykset

Skuoritsan ystävät ry

Vastuuhenkilö: Raimo Jalkanen

Sähköposti: raimo.jalkanen@gmail.com

Puhelinnumero: 040 558 5208

Kategoria: Kulttuuriyhdistykset, Muut

Sisä-Savon Sävelet ry

Vastuuhenkilö: Anneli Tarvainen

Sähköposti: anneli.tarvainen@suonenjoki.fi

Puhelinnumero: 050-543 3804

Kategoria: Musiikki

Osoite: Konnekoskentie 186, 77700 Rautalampi

Sisä-Savon Diabetes ry

Vastuuhenkilö: Jukka Kauppi

Sähköposti: jukka.kauppi@luukku.com

Kategoria: Vammaisjärjestöt

Toiminnan kuvaus:

Sihteeri
Eija Maukonen
eija.maukonen@luukku.com

Jäsenasiat
Liisa Helin
liisa.helin@hotmail.com

 

 

Suonenjoen-Rautalammin Sydänyhdistys ry

Vastuuhenkilö: Maarit Cajan

Sähköposti: maca46@hotmail.fi

Puhelinnumero: 040-7546482

Kategoria: Vammaisjärjestöt

Osoite: Jyväskyläntie 25, 77700 Rautalampi

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry

Vastuuhenkilö: Irja Kasurinen

Sähköposti: mieli.sisa@suomi24.fi

Puhelinnumero: 050-3264 722

Kategoria: Kansalaisjärjestö

Toiminnan kuvaus:

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry on paikallinen kansalaisjärjestö mielenhyvinvoinnin edistämisessä.

Seuran tarkoituksena on vapaaehtoistoiminnan pohjalta edistää mielenterveyttä tukemalla ja kehittämällä ennaltaehkäisevää mielenterveystyötä sekä vahvistaa mielenhyvinvointia.

Kansalaisten mielenterveystiedon monipuolistaminen ja sen myötävaikuttaminen on ensisijaisia tavoitteitamme.

Sisä-Savon Mielenterveysseura toteuttaa väestölle ja ammattihenkilöille suunnattuja Mielenterveyden ensiapuperuskoulutuksia, (MTEA®1, MTEA®2, Nuoren MTEA®).

Sisä-Savon URSA ry

Vastuuhenkilö: Pekka Tuovinen

Sähköposti: pekka.tuovinen@evl.fi

Puhelinnumero: 0400-856263

Kategoria: Muut

Osoite: Äijävedentie 3, 77700 Rautalampi