Henkilökunta ja koulun osoitetiedot

Yhteydenotot opettajiin

Pääasiallinen yhteydenpito tapahtuu Wilman kautta.

Huoltajia pyydetään keskittämään soitot opettajien puhelimiin virka-aikaan (n. klo 8-16).

Sähköpostiosoite opettajille on etunimi.sukunimi@edu.rautalampi.fi.

Kansliaan voi jättää soittopyynnön numeroon 040 540 8317 ja opettajanhuoneiden puhelinnumerot ovat 040 178 7009 ja 040 178 7010.

Koulun osoite, henkilökunnan nimet ja puhelinnumerot

Matti Lohen koulu
Koulutie 14
77700 Rautalampi

Laskutusosoite:
Rautalammin kunta
PL 79
76101 PIEKSÄMÄKI

Rautalammin kunnan vaihde: 040 164 2000

 

Rehtori Mervi Pulkkinen  040 703 5598
Vararehtori Petri Tiihonen 0400 682 703
Kanslia Irja Turpeinen 040 540 8317
Opettajainhuone 040 178 7010
Opinto-ohjaaja Sari Junkkarinen 040 571 4078
Pienluokan opettaja Tarja Natunen  040 178 7011
Yläkoulun pienluokan opettaja, Aino-Kaisa Blå 040 754 6807
Kiertävä erityisopettaja, luokat 2a+b,3a, 4a ja 5b sij. Taina Kantanen 040 774 1326
Erityisopettaja, luokat 7-9, lv 7b Elina Sinisalo 0400 732 865
Erityisopettaja, luokat 1a, 5a, 6a Annika Stenvall 040 631 5017
Liikunnanopettaja  040-173 1731
VALO-vs.luokanopettaja Essi Sjöberg
Opetuskeittiö 050 5167 361
Tekninen käsityö 050 5167 491
Esikoulu 040 178 7016
Iltapäiväkerho 040 178 7015
Koulukuraattori Minttu Manninen  040-178 7002
Uimahalli  0500 175 985
Keskuskeittiö Sari Junnila  040 846 1895
Vahtimestari-talonmies Tuomo Heino 040 765 8210

koulukeskus@rautalampi.fi

 

OPETTAJAT LV 2020-2021
Sähköposti rehtorilla etunimi.sukunimi@rautalampi.fi, opettajille etunimi.sukunimi@edu.rautalampi.fi

Blå Aino-Kaisa                     pienryhmän eo, yläkoulu
Hiltunen Tiina                     luokanopettaja 2a, terveystieto, liikunta
Ihalainen Elina                    luokanopettaja 1a
Jalkanen Katri                     yläkoulun äidinkieli, ilmaisutaito
Jokela Heta                           biologia, maantiede
Junkkarinen Sari                 opinto-ohjaaja, äidinkieli, ilmaisutaito, lv 9b
Kaipainen Anna-Mari         tekstiilityöt
Kantanen Taina                    kiertävä erityisopettaja, 2a+b,3a, 4a ja 5b
Klaavo Elisa                          luokanopettaja 4a
Korhonen Marja-Liisa        luokanopettaja 3a, liikunta
Kotro Anne                            kotitalous, englanti,terveystieto
Koukkari Mika                      luokanopettaja 5a, musiikki, tietotekniikka
Kundt Kaisu                          vs.luokanopettaja 6a
Laitinen Pirjo                        ortod.uskonto
Marttila Mari                        opinto-ohjaaja
Natunen Tarja                      pienryhmän eo, alakoulu
Paakkunainen Liisa            luokanopettaja 3b, musiikki
Pahajoki Juho                      kiertävä englanninopettaja,rehtori Kerkko
Pulkkinen Mervi                  rehtori
Rintala Sami                         englanti yläkoulu
Rissanen Janne                   yläk. matematiikka, fy-ke
Rossi Tommi                        tekninen työ, kuvataide
Sahlberg Heli                       historia, uskonto, lv 9a
Sinisalo Elina                      erityisopettaja lk 7 – 9, lv 8b
Sjöberg Essi                         VALO-luokanopettaja vs., ranska
Stenvall Annika                  fy-ke, yläk.matem., fy-ke, erityisopettaja 1a, 5a, 6a
Tapaninen Janne               luokanopettaja 1b
Tiihonen Petri                     luokanopettaja 6b, vararehtori
Tuoriniemi Tiina                S2-opettaja
vs.liikunta, terveystieto,lv 9b
Vuorio Justus                     ruotsi

 

MUU HENKILÖKUNTA

Koulunkäynnin ohjaajat

Filatova Olga
Heikkinen Jaana
Jaamalainen Heikki
Jalkanen Johanna
Jetsu Juha-Pekka
Konttinen Päivi
Puoskari Seppo
Raivio Ruth
Roponen-Pennanen Tarja
Turpeinen Irja
Vepsäläinen Virpi
Viskari Timo

Talonmies  Heino Tuomo   040-765 8210
Päivystäjä 0400-175 264

 

Keittiöhenkilökunta

Junnila Sari, ravitsemispäällikkö 040-846 1895
Häkkinen Sirkka
Korhonen Sinikka
Matilainen Kari
Rossi Enni
Vesterinen Erja

Siistijät

Jalkanen Sanna
Oksanen Aija
Pursiainen Minttu

 

Kouluterveydenhoitaja

Niina Klaavo 040-721 8419

Koulukuraattori 

Minttu Manninen 040-178 7002