Kokkatoiminta

Kokkatoiminta tarjoaa

  • alihankintapalvelua yrityksille (mm. kokoonpano, pakkaus ja verhoilua)
  • käsitöitä metallista, puusta ja pehmeistä materiaaleista
  • valmistamme tilauksesta uusia tuotteita
  • vanhojen huonekalujen kunnostusta sekä otamme vastaan lahjoituksena kunnostuskelpoisia huonekaluja
  • pesulatoimintaa
  • pihojen kunnostusta ja muita pieniä kotitalouksille tehtäviä töitä

Pääset seuraamaan toimintaamme ja valmistamiamme  tuotteita facebook sivuillamme.

Aukioloajat

Ma-To 9-14

Pe 9-13

 

Nuortenpaja

Nuortenpajatoiminta on tarkoitettu alle 29-vuotiaille nuorille, jotka kaipaavat tukea elämäänsä. Nuortenpajan tavoitteena on ehkäistä nuorta syrjäytymästä yhteiskunnasta, edistää nuoren elämänhallintaan liittyviä asioita, ohjata häntä koulutukseen ja auttaa häntä löytämään polkuja työelämään.

 

 

Ohjaaja, Kokkatoiminta

Erja Puoskari

040 732 1069

erja.puoskari@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja

Toimipaikka

Tallivirrantie 4,
77700 Rautalampi

Ohjaaja, Kokkotoiminta

Minttu Weissman

040 732 1069

minttu.weissman@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

Ohjaaja

Janne Poikolainen

040 775 1091

janne.poikolainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

Kokkatoiminnan vastaava

Kyllikki Kemppainen

040 738 7487

kyllikki.kemppainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja, Perusturvaosasto

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

Pesula

Pesula

0400 398 514

pesula@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja

Toimipaikka

Tallivirrantie 4

Avohuollon ohjaaja

Anu Hotti

040 186 3491

anu.hotti@rautalampi.fi

Yksikkö

Kokkatoiminta/ Nuorten työpaja, Perusturvaosasto

Toimipaikka

Tallivirrantie 4