Vanhus- ja vammaisneuvosto

Rautalammin vanhus- ja vammaisneuvosto on kunnanhallituksen nimeämä toimikunta, joka on koottu kunnassa toimivien eri järjestöjen valitsemista edustajista.

Toimikunnan jäsenet  – toimikausi 2017 – 2021:

Eläkeliiton Rautalammin yhdistys ry: Helvi Sulkuvesi  (helvi.sulkuvesi@gmail.com),  varajäsen Ulla Ihalainen

Rautalammin Eläkeläiset ry: Helena Ndow (helena.ndow@hotmail.com), varajäsen Seija Paananen

Rautalammin Eläkkeensaajat ry: Kaija Lappeteläinen, varajäsen Heikki Korhonen

Rautalammin Sotaveteraanit ry: Uolevi Ruhanan (uolevi.r@luukku.com)

Rautalammin Kehitysvammaisten Tuki ry: Anne Pärnänen (anne.parnanen@netti.fi), varajäsen Anja Ahonen

Kunnanhallituksen nimeämä edustaja: Tytti Mård (tytti.mård@rautalampi.fi), varajäsen Sinikka Korhonen (sinikka.korhonen@pp1.netsor.fi)

Kunnan edustajina / asiantuntijajäseninä:  Kirsi Solmari (kirsi.solmari@rautalampi.fi), Anne Haukka (anne.haukka@rautalampi.fi) ja Anne Nieminen (anne.nieminen@rautalampi.fi)

Vanhus- ja vammaisneuvoston puheenjohtajana toimii Helvi Sulkuvesi puh. 044 262 2386    Sihteerinä toimii Jaana Kinnunen (jaana.kinnunen@rautalampi.fi)

Tietoa neuvostosta

vanhus- ja vammais neuvoston toimintasuunnitelma 2017-2021

Vanhus- ja vammaisneuvosto pöytäkirja 23.11.2017

Vanhus- ja vammaisn tr pöytäkirja 1.3.2018