Henkilökunta ja koulun osoitetiedot

Yhteydenotot opettajiin

Pääasiallinen yhteydenpito tapahtuu Wilman kautta.

Huoltajia pyydetään keskittämään soitot opettajien puhelimiin virka-aikaan (n. klo 8-16).

Sähköpostiosoite on etunimi.sukunimi@rautalampi.fi.

Kansliaan voi jättää soittopyynnön numeroon 040 540 8317 ja opettajanhuoneiden puhelinnumerot ovat 040 178 7009 ja 040 178 7010.

Koulun osoite, henkilökunnan nimet ja puhelinnumerot

Matti Lohen koulu
Koulutie 14
77700 Rautalampi

Laskutusosoite:
Rautalammin kunta
PL 79
76101 PIEKSÄMÄKI

Rautalammin kunnan vaihde: 040 164 4000

 

Rehtori Arvo Leskinen 040 703 5598
Vararehtori Petri Tiihonen 0400 682 703
Kanslia Irja Turpeinen 040 540 8317
Opettajainhuone/ kahvitila 040 178 7009
Opettajainhuone 040 178 7010
Opinto-ohjaaja Anne Syrjänen 040 5725 737
Pienluokan opettaja, Saija Vaahto 040 178 7011
Kiertävä erityisopettaja, luokat 3 – 4, ruotsi Terttu Salo 040 754 6807
Erityisopettaja, luokat 6-9 Elina Sinisalo 0400 732 865
Erityisopettaja, Katariina Tiihonen 040 774 1326
Liikunnanopettaja Antti Laasonen 040-173 1731
Opetuskeittiö 040 178 7012
Tekninen käsityö 040 178 7013
Esikoulu 040 178 7016
Iltapäiväkerho 040 178 7015
Koulukuraattori Minttu Manninen 040-178 7002
Uimahalli Sirkka Tossavainen 0500 175 985
Keskuskeittiö Ritva Pöntinen 040 846 1895
Vahtimestari-talonmies Tuomo Heino 040 765 8210

koulukeskus@rautalampi.fi

 

OPETTAJAT LV 2017-2018
Sähköposti etunimi.sukunimi@rautalampi.fi

Airas Maija vs. luokanopettaja 4 a, liikunta

Herranen Jenni luokanopettaja 2b, tekstiilityö
Jaakkonen Virpi ilmaisutaito
Jalkanen Katri luokanopettaja 3a
Junkkarinen Sari äidinkieli

Korhonen Johanna luokanopettaja, valmistava luokka
Korhonen Marja-Liisa luokanopettaja 5a, liikunta
Kotro Anne kotitalous, englanti, lv
Koukkari Mika luokanopettaja 6b, musiikki
Laasonen Antti liikunnanopettaja , terveystieto, lv 8b
Leskinen Arvo rehtori, fy, ke, ma
Paakkunainen Liisa luokanopettaja 2a, musiikki
Pahajoki Juho peruskoulujen yhteinen englanti
Rintala Sami englanti
Rissanen Janne luokanopettaja 5b, matematiikka

Rossi Tommi tekninen työ, kuvataide, lv 9b
Sahlberg Heli historia, uskonto, lv 8a
Salo Terttu ruotsi, kiertävä erityisopettaja luokat 1-6
Savolainen Anni biologia, maantiede
Sinisalo Elina erityisopettaja luokat 6-9

Tiihonen Katariina, erityisopettaja
Tiihonen Petri luokanopettaja 6a, vararehtori
Tuovinen Jani matemaattiset aineet, lv 9a
Vaahto Saija pienryhmän opettaja

Varimo Kaisu vs. luokanopettaja 1, tekstiilityö, terveystieto

 

MUU HENKILÖKUNTA


Koulunkäynnin ohjaajat

Heikkinen Jaana
Jaamalainen Fanni
Jaamalainen Helena
Jalkanen Johanna
Jetsu Juha-Pekka
Kattainen Heli
Konttinen Päivi
Larilahti Sinikka
Pavlova Olga
Puoskari Seppo
Sjöberg Essi
Turpeinen Irja
Vepsäläinen Virpi

Talonmies 040-765 8210
Päivystäjä 0400-175 264

 

Keittiöhenkilökunta

Pöntinen Ritva, ravitsemispäällikkö 040-846 1895
Häkkinen Sirkka
Korhonen Sinikka
Matilainen Kari
Rossi Enni
Vesterinen Erja

Siistijät

Huuskonen Lea
Jääskeläinen-Zerbinati Virve
Ruotsalainen Sanna

 

Kouluterveydenhoitaja

Nuutinen Anni 040-721 8419

Koulukuraattori 

Minttu Manninen 040-178 7002