Yhdessä -aika

Yhdessä -aika toiminta on helposti saavutettava palvelu alle kouluikäisille lapsille ja heidän perheilleen. Mieltä askarruttavien asioiden ei tarvitse kasvaa suuriksi. Joskus yhden kerran keskustelu voi riittää. 

Ennalta sovittu asiantuntijaryhmä on valmis kokoontumaan kaksi kertaa kuukaudessa joka toinen torstai klo 14-15.30. Huoltajat voivat ilmaista huolensa perheen kanssa työskentelevälle henkilölle tai työntekijä huoltajalle. Työntekijä kutsuu Yhdessä -aika tiimistä sopivat henkilöt koolle keskusteltuaan ensin huoltajien kanssa. Tapaamiset sovitaan esim. perheen kotiin, päiväkodin/esiopetuksen tai seurakunnan tiloihin. 

Ottakaa rohkeasti yhteyttä missä vaan perheen hyvinvointiin ja lapsen kasvuun ja kehitykseen liittyvissä asioissa. Etsitään ratkaisuja yhdessä. 

Yhteystiedot: 

 

Äitiys- ja lastenneuvola, Taru Vepsäläinen , 044 0503572, taru.vepsalainen@sisasavontk.fi  

Suuhygienisti Irmeli Virta, hammashoidon ajanvaraus, 044 4131235, irmeli.virta@sisasavontk.fi  

Koulukuraattori Minttu Manninen, 040 1787002, minttu.manninen@edu.rautalampi.fi  

Kouluterveydenhoitaja Milja Frilander, 040 721 8419, milja.frilander@sisasavontk.fi

Perheneuvolan työntekijä Hanna Vasiljev, 044 757 0759, hanna.vasiljev@suonenjoki.fi

Perheneuvoja/sosiaalityöntekijä Kristiina Auvinen, 044 757 0758, kristiina.auvinen@suonenjoki.fi

Avohuollon ohjaaja Anu Hotti, 040 1863491, anu.hotti@rautalampi.fi  

Seurakunnan lapsi- ja perhetyöntekijä Jaana Lehtolahti, 040 4848864, jaana.lehtolahti@evl.fi  

Sosiaalityöntekijä Marja Pulkkinen, 040 735 7973, marja.pulkkinen@rautalampi.fi

Perhetyöntekijä Anna Kaipiainen, 040 7651903, anna.kaipiainen@rautalampi.fi  

Perhetyöntekijä Terhi Pekkarinen, 050 356 1832, terhi.pekkarinen@rautalampi.fi

Päiväkodinjohtaja Iina Hänninen, 040 5715916, iina.hanninen@rautalampi.fi  

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Jaana Jalkanen, 040 1693866, jaana.jalkanen@rautalampi.fi  

Fysioterapeutti Ulla Saramäki, ulla.saramaki@sisasavontk.fi  

Mielenterveysneuvolan vastaava sairaanhoitaja Tiina Taskinen, 044 7124330, tiina.taskinen@sisasavontk.fi   

Mielenterveysneuvolan sairaanhoitaja, Tea Tarvainen, 044 0503581, tea.tarvainen@sisasavontk.fi