Henkilökunta ja koulun osoitetiedot

Yhteydenotot opettajiin

Pääasiallinen yhteydenpito tapahtuu Wilman kautta.

Huoltajia pyydetään keskittämään soitot opettajien puhelimiin virka-aikaan (n. klo 8-16).

Sähköpostiosoite on etunimi.sukunimi@rautalampi.fi.

Kansliaan voi jättää soittopyynnön numeroon 040 540 8317 ja opettajanhuoneiden puhelinnumerot ovat 040 178 7009 ja 040 178 7010.

Koulun osoite, henkilökunnan nimet ja puhelinnumerot

Matti Lohen koulu
Koulutie 14
77700 Rautalampi

Laskutusosoite:
Rautalammin kunta
PL 79
76101 PIEKSÄMÄKI

Rautalammin kunnan vaihde: 040 164 4000

 

Rehtori Arvo Leskinen 040 703 5598
Vararehtori Petri Tiihonen 0400 682 703
Kanslia Irja Turpeinen 040 540 8317
Opettajainhuone/ kahvitila 040 178 7009
Opettajainhuone 040 178 7010
Opinto-ohjaaja Susanna Junkkarinen 040 774 1326
Erityisopettajan sijainen, luokat 1 – 2 ja 5, Saija Vaahto 040 178 7011
Kiertävä erityisopettaja, luokat 3 – 4, ruotsi Terttu Salo 040 754 6807
Erityisopettaja, luokat 6-9 Elina Sinisalo 0400 732 865
Liikunnanopettaja Antti Laasonen 040-173 1731
Opetuskeittiö 040 178 7012
Tekninen käsityö 040 178 7013
Esikoulu 040 178 7016
Iltapäiväkerho 040 178 7015

Koulukuraattori Helena Korhonen 040-178 7002

Uimahalli Sirkka Tossavainen 0500 175 985
Keskuskeittiö Ritva Pöntinen 040 846 1895
Vahtimestari-talonmies Tuomo Heino 040 765 8210

koulukeskus@rautalampi.fi

 

OPETTAJAT LV 2016-2017
Sähköposti etunimi.sukunimi@rautalampi.fi

Herranen Jenni luokanopettaja 1b, tekstiilityö
Jaakkonen Virpi ilmaisutaito
Jalkanen Katri luokanopettaja 2a
Junkkarinen Sari opinto-ohjaaja
Korhonen Marja-Liisa luokanopettaja 4a, liikunta
Kotro Anne kotitalous, englanti, lv 9a
Koukkari Mika luokanopettaja 6a, musiikki
Kyrö Kirsi luokanopettaja 3a, liikunta
Laasonen Antti liikunnanopettaja , terveystieto, lv 7b
Leskinen Arvo rehtori, fy, ke, ma
Paakkunainen Liisa luokanopettaja 1a, musiikki
Pahajoki Juho peruskoulujen yhteinen englanti
Rintala Sami englanti
Ruohomäki Ilona vs. äidinkieli, lv 9b

Rissanen Janne luokanopettaja 6b, matematiikka

Rossi Tommi tekninen työ, kuvataide, lv 8b
Sahlberg Heli historia, uskonto, lv 7a
Salo Terttu ruotsi, kiertävä erityisopettaja luokat 1-6
Savolainen Anni biologia, maantiede
Sinisalo Elina erityisopettaja luokat 6-9
Tiihonen Petri luokanopettaja 5a, vararehtori
Tuovinen Jani matemaattiset aineet, lv 8a
Vaahto Saija erityisopettajan sij.

Vainio Marianne vs. luokanopettaja 4a

Varimo Kaisu vs. luokanopettaja 5a, tekstiilityö, terveystieto

 

MUU HENKILÖKUNTA


Koulunkäynnin ohjaajat

Heikkinen Jaana
Jaamalainen Fanni
Jaamalainen Helena
Jalkanen Johanna
Jetsu Juha-Pekka
Kattainen Heli
Konttinen Päivi
Puoskari Seppo
Turpeinen Irja

Talonmies 040-765 8210
Päivystäjä 0400-175 264

 

Keittiöhenkilökunta

Pöntinen Ritva, ravitsemispäällikkö 040-846 1895
Häkkinen Sirkka
Korhonen Sinikka
Matilainen Kari
Rossi Enni
Vesterinen Erja

Siistijät

Huuskonen Lea
Jääskeläinen-Zerbinati Virve
Koivusaari Hannele

 

Kouluterveydenhoitaja

Nuutinen Anni 040-721 8419
Koulukuraattori 

Helena Korhonen 040-178 7002