Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa. Näille sivuille on koottu hyödyllistä tietoa kullekin opintien kulkijalle.

Koulujen ja esiopetuksen työ- ja loma-ajat lv 2017 -2018

Koulujen ja esiopetuksen työ- ja loma-ajat 2016-2017

 

Yhteystietoja

Sivistysosasto

Varhaiskasvatusjohtaja vs.

Paula Korkalainen

040 572 5321

paula.korkalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lasten päivähoito, Sivistysosasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Toimistosihteeri

Anu Sjöberg

040 549 2860

anu.sjoberg@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio, Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1

Koulutusjohtaja

Eeva Ruotsainen

040 551 4361

eeva.ruotsalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1

Vapaa-aikasihteeri

Minna Laitinen

040 576 5952

minna.laitinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Sivistysosasto

Toimipaikka

Kirjastotalo / vapaa-aikatoimisto
Rautalammintie 4

Varhaiskasvatus

Varhaiskasvatusjohtaja vs.

Paula Korkalainen

040 572 5321

paula.korkalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lasten päivähoito, Sivistysosasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Päiväkoti Riihikoto

040 352 6920

riihikoto@rautalampi.fi

Yksikkö

Lasten päivähoito

Toimipaikka

Noukkalammintie 1

Matti Lohen koulu

Koulusihteeri

Irja Turpeinen

040 540 8317

irja.turpeinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Koulutie 14

Opettajainhuone

040 178 7010

Yksikkö

Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Koulutie 14

Kouluterveydenhoitaja

Anni Nuutinen

040 721 8419

anni.nuutinen@sisasavontk.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Lukio, Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Kouluterveydenhoitajaan voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Opinto-ohjaaja

Sari Junkkarinen

040 774 1326

sari.junkkarinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Koulutie 14

Opetuskeittiö

040 178 7012

Yksikkö

Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Koulutie 14

Koulukuraattori

Helena Korhonen

040 178 7002

helena.korhonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Matti Lohen koulu, Rautalammin lukio

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Koulukuraattoriin voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Talonmies-vahtimestari

Tuomo Heino

040 765 8210

tuomo.heino@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu, Tekninen osasto

Toimipaikka

Koulutie 14

Matti Lohen koulu

Kerkonjoen koulu

Kerkonjoen koulu

040 733 5320

Yksikkö

Kerkonjoen koulu

Toimipaikka

Vesannontie 1250, 77930 Kerkonjoensuu

Rehtori

Markku Siponen

040 124 4545

markku.siponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu

Toimipaikka

Vesannontie 1250, 77930 Kerkonjoensuu

Kouluterveydenhoitaja

Anni Nuutinen

040 721 8419

anni.nuutinen@sisasavontk.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Lukio, Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Kouluterveydenhoitajaan voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Koulukuraattori

Helena Korhonen

040 178 7002

helena.korhonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Matti Lohen koulu, Rautalammin lukio

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Koulukuraattoriin voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Lukio

Talonmies

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Lukio, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kirjasto

kirjasto, lukio ja päiväkoti

Kouluterveydenhoitaja

Anni Nuutinen

040 721 8419

anni.nuutinen@sisasavontk.fi

Yksikkö

Kerkonjoen koulu, Lukio, Matti Lohen koulu

Toimipaikka

Matti Lohen koulu, Koulutie 14
Rautalammin lukio, Alavantie 1
Kerkonjoen koulu, Vesannontie 1250

Kouluterveydenhoitajaan voit olla yhteydessä sähköpostilla, puhelimella tai Wilman kautta.

Opinto-ohjaaja

Virpi Jaakkonen

040 572 5737

virpi.jaakkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1

Opettajainhuone

Lukion opettajat

040 4801492

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1
77700 Rautalampi

Toimistosihteeri

Anu Sjöberg

040 549 2860

anu.sjoberg@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio, Sivistysosasto

Toimipaikka

Alavantie 1

Rehtori

Eeva Ruotsalainen

040 551 4361

eeva.ruotsalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1

Vararehtori

Jukka Matilainen

jukka.matilainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Lukio

Toimipaikka

Alavantie 1