Näille sivuille on koottu tietoa teknisistä palveluista.

Ympäristölautakunta

Rautalammin kunnan ympäristölautakunta

0400 784570

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kuopiontie 11, 77700 Rautalampi

Avoinna ma-pe klo 9-15, muutoin ajanvarauksella puhelimitse

Rakennustark.-kunnanrak.mestari

Juha Karhu

040 358 7787

juha.karhu@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

toimistossa ma 12-15, to 9-11

Tekninen johtaja

Antti Tuppura

0400 784 570

antti.tuppura@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kanslisti

Eeva Saarikko

040 593 6344

eeva.saarikko@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Toimistosihteeri

Taija Miettinen

040 593 6335

taija.miettinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kiinteistömestari

Markku Karhu

0400 177 115

markku.karhu@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Vesilaitos

Esko Nikulainen

040 8382556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenottamo

Talonmies

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Lukio, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kirjasto

kirjasto, lukio ja päiväkoti

Talonmies

Ossi Tarvainen

0400 672 902

ossi.tarvainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Pauliina

Hoitokodit Aapeli ja Pauliina, terveyskeskus ja Hoitokoti Kyllikki

Traktori

Henri Lehmonen

045 650 0116

henri.lehmonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo

Putkiasentaja/kuorma-auto

Esko Nikulainen

040 838 2556

esko.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo

Puhdistamo (kuorma-auto)

Juha Paananen

040 731 7315

juha.paananen@rautalampi.fi

Yksikkö

Tekninen osasto

Toimipaikka

Vedenpuhdistamo

Talonmies-vahtimestari

Tuomo Heino

040 765 8210

tuomo.heino@rautalampi.fi

Yksikkö

Matti Lohen koulu, Tekninen osasto

Toimipaikka

Koulutie 14

Matti Lohen koulu