Seurat ja yhdistykset

Tälle sivulle on listattu rautalampilaisia urheiluseuroja ja nuorisojärjestöjä. Lisää Rautalammin yhdistyksiä voit etsiä kaikkien yhdistysten hakemistosta.

Iron Team Riders ry

Kotisivut: www.itr.fi

Vastuuhenkilö: Tiina Vainikainen

Sähköposti: info@rautalamminratsastuskeskus.fi

Puhelinnumero: 0400-507189

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: Palolahdentie 25,77700 Rautalampi

Oikarin Tähti ry

Vastuuhenkilö: Jukka Varis

Sähköposti: jukka.varis1@pp.inet.fi

Puhelinnumero: 0400-300609

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: c/o Teuvo Vepsäläinen, Opintie 22 A1,77700 RPI

Rautalammin Konkarikiekkoilijat

Vastuuhenkilö: Ari Virta

Sähköposti: ari.virta@pp.inet.fi

Puhelinnumero: 040-8349391

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: Alppilantie 16, 77700 Rautalampi

Rautalammin Naisurheilijat

Vastuuhenkilö: Ullamari Kirjavainen

Sähköposti: ullamari.kirjavainen@gmail.com

Puhelinnumero: 040-1882765

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: Ullamari Kirjavainen, Hakatie 1 C 6, 77700 Rautalampi

Rautalammin Tennis ry

Vastuuhenkilö: Mika Lindman

Sähköposti: lindman_79@jippii.fi

Puhelinnumero: 050-4029480

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: Konnekoskentie 131a, 77700 Rautalampi

TopAkat ry

Vastuuhenkilö: Tuija Rissanen

Sähköposti: tuija.topakat@gmail.com

Puhelinnumero: 040-7071633

Kategoria: Urheiluseurat

Osoite: Poikolantie 7, 77700 Rautalampi

Rautalammin Palokuntakerho

Vastuuhenkilö: Toni Haukka

Sähköposti: toni.haukka@pp.netsor.fi

Puhelinnumero: 040-5776 354

Kategoria: Nuorisojärjestöt

Osoite: Rovastintie 5 as 1, 77700 Rautalampi

Rautalammin Rautiaiset ry

Vastuuhenkilö: Markku Utriainen

Sähköposti: markku.utriainen@pp.inet.fi

Puhelinnumero: 050-5988944

Kategoria: Nuorisojärjestöt

Osoite: Maukolantie 4, 77700 Rautalampi