Tervetuloa kirjasto- ja kulttuuripalveluiden pariin!

Rautalampi on pieni mutta vilkas kulttuurikunta. Kirjastosta löydät luettavaa yli neljänkymmenentuhannen teoksen joukosta, voit selailla lehtiä – ja vaikka lainata energiankulutusmittarin, jos sikseen tulee! Vai oletko järjestämässä tapahtumaa ja etsit esiintyjää? Millä asialla oletkin liikkeellä, kirjasto- ja kulttuuripalveluiden sivut auttavat pahimpaan taiteennälkään!

Rautalammin kirjasto

Rautalammin kirjasto

040 164 3000, 040 728 2295

rautalammin.kirjasto@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto

Toimipaikka

Rautalammin kunnankirjasto
Rautalammintie 4
77700 RAUTALAMPI

Kirjastonjohtaja

Seija Österberg

040 178 7004

seija.osterberg@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto

Toimipaikka

Kirjasto

Kirjastovirkailija

Seija Vuorimaa

040 556 2979

seija.vuorimaa@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto

Toimipaikka

Kirjasto

Kirjastovirkailija

Maarit Hujanen

040 178 7005

maarit.hujanen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto

Toimipaikka

Kirjasto

Kulttuuritoimi

vs. kulttuurisihteeri Pirkko Annala

040 672 7170

pirkko.annala@rautalampi.fi

Yksikkö

Kulttuuritoimi

Toimipaikka

Kirjastotalo / kulttuuritoimisto
Rautalammitie 4

Töissä pääsääntöisesti maanantaisin, tiistaisin ja keskiviikkoaamupäivisin.

Kirjastovirkailija

Mervi Nikulainen

040 178 7006

mervi.nikulainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto

Toimipaikka

Kirjasto

Talonmies

Juha Kukkonen

0400 481 286

juha.kukkonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Kirjasto, Lukio, Tekninen osasto

Toimipaikka

Kirjasto

kirjasto, lukio ja päiväkoti