Hallinto

Hallinto-osasto vastaa kunnan yleiseen hallintoon ja päätöksentekoon sekä talouteen ja rahoitukseen liittyvistä tehtävistä. Hallinto-osasto vastaa myös organisaation  yhteisiä palvelutehtävistä, kuten palkkausasioista sekä  toimisto- ja ATK-palveluista.

Laskutus

Laskutusosoite:  Rautalammin kunta, PL79, 76101 Pieksämäki
Laskut sähköpostilla: ostolaskut@kuntalaskenta.fi
Verkkolaskuosoite: TE003701725863
Operaattori: TietoEnator
Välittäjätunnus: 003701011385

Yhteystiedot

Kunnanjohtaja

Risto Niemelä

040 840 5088

risto.niemela@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto, Rautalammin kunta

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Hallintojohtaja

Merja Koivula-Laukka

040 548 3854

merja.koivula-laukka@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Osastosihteeri

Ossi Maukonen

040 178 7001

ossi.maukonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Kanslisti, kirjanpito

Terhi Sepponen

040 703 4745

terhi.sepponen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Palkkakirjanpitäjä

Seija Karjalainen

040 178 7003

seija.karjalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Palveluneuvoja

Tarja Hämäläinen

050 527 5018

tarja.hamalainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

ICT-asiantuntija

Panu Nyyssönen

040 702 0079

panu.nyyssonen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Työsuunnittelija

Marjo Hartikainen

040 158 8933

marjo.hartikainen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Projektipäällikkö

Rositsa Bliznakova

040 621 0253

rositsa.bliznakova@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto

Projektipäällikkö

Anne Hyvärinen

040 621 1620

anne.hyvarinen@rautalampi.fi

Yksikkö

Hallinto-osasto

Toimipaikka

Kunnanvirasto